четвер, 23 травня 2019 р.


«Гуманізм. Доброта. Людяність»

        В бібліотеці-філії №5  КЗ «Луцька міська ЦБС» відбулася презентація книги «Бути людиною», в якій вперше опубліковані вибрані твори, надіслані на однойменний міжнародний конкурс документального оповідання , оголошений Німецьким фондом «Пам`ять, відповідальність  і майбутнє» (ЕVZ) спільно з його партнерами ВБО «Турбота про літніх в Україні» і «GAF Россия» в межах Програми підтримки людей, що постраждали від нацизму», «Місце зустрічі:Діалог».
     На захід було  запрошено ветеранів Луцької міської громадської ветеранської організації  «Спілка в`язнів – жертв нацизму» та учнівську молодь ЛНВК ЗОШ I-IIIступ.№22-ліцею.
   Війна. Яке, здавалося б, коротке слово, а скільки воно несе в собі негативу! Війна – це кров, це смерть, це муки, це завивання бомб і снарядів, це палаючі міста. Села, хліб на полях, це крик, плач, сльози, смертельний жах в очах людей і всього живого. Про це все пережите, написано в коротких історіях   збірника «Бути людиною», авторами різного віку, на основі спогадів – власних або родичів, друзів, знайомих.
   Свій текст з книги  представив слухачам   член Спілки християнських письменників України, літредактор  інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії УПЦ КП Віктор Гребенюк, який привернув увагу розповіддю про людяність, яка є альтернативою насильства, страждання та жорстокості.
      Співавтором збірки є і Тетяна Новосад (вчитель ЛНВК №23) , яка запропонувала свій твір « Радісна звістка» та поділилася спогадами своєї бабусі Галини,  яка все своє життя прагнула мирного неба і теплого сонця для своїх нащадків.
     Своїми роздумами на презентації  поділилися Севрюк Валерій Якович          ( голова Луцької міської ради ветеранів), Павлік Валентина Іванівна (вчитель ЛНВК ЗОШ №22-ліцею), Столярова Людмила Андріївна ( завідувач  бібліотеки-філії №5).
    Зворушливо,  до сліз , присутні прослухали вірш «Герої не вмирають» , який прочитала користувачка філії Оксана Глушко( директор клубу с. Сирники ).
      Н а згадку про зустріч,  для читачів  бібліотеки було подаровано  книги з автографами  авторів .  Обговорення   даної теми продовжувалося ветеранами за запашним чаєм.
Немає коментарів:

Дописати коментар