Про нас пишуть


2016 рік

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2016-03-24/knyzhkova_haivka

КНИЖКОВА ГАЇВКА У БІБЛІОТЕЦІ

У бібліотеці – філії №5 в межах Всеукраїнського тижня дитячого читання  організована «Книжкова гаївка» для учнів 3-Д класу ЛНВК ЗОШ №22-ліцей.
У читальному залі  напрямки позначені стрілками : «Направо підеш – в Книгоград попадеш», «Наліво підеш – в світ Загадок попадеш», «Прямо підеш – в країну Казкарію попадеш». Юні користувачі  мандрували, відгадували загадки, побували на «Острові казок», познайомилися з героями улюблених книг, відвідали майстер-клас, де виготовляли «чарівні» квіточки і метелики, щоб оживити дерево. Цікаво було грати ігри, відповідати  на запитання вікторини «Знаю казку».
З хорошим настроєм школярі  разом з класоводом Юлією Домелюк  поверталися  на уроки до школи.




24 березня 2016 р.



2015 рік

28\12\2015

У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО)

У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО)

10:51 28.12.2015
Вітальня в бібліотеці-філії №5 КЗ "ЛМЦБС" завжди людна, - кажуть у книгозбірні. А все тому, що там відроджують та примножують самобутні українські традиції.
Символ оберегів завжди повинен бути з нами, переходити у спадок нашим дітям, онукам з піснею на вустах – духмяним запахом паляниці з печі і тихою зорею над батьківською оселею. До глибокої старості в нас якісь сердечні зв’язки з тим гніздом, яке ми любимо, згадуємо, шануємо.

Справжньою гордістю в оселі є піч. Піч – то нам друга мати: і оберігає, і обсушує, і нагодує, вона і хліб пече. Хліб – усьому голова, так кажуть в народі. Саме тому у бібліотеці провели вечорниці на тему: «Дивна річ – в хаті піч». На захід завітали користувачі книгозбірні учні 7 – Г класу ЛНВК №22 – ліцею, щоб вшанувати український звичай, дізналися секрети випікання хліба, позмагатися хто більше знає приказок та прислів’їв про домашню годувальницю.
Скільки страв можна приготувати в печі – про це розповідали дівчата хлопцям, а хлопці своїми жартами цілий вечір веселили своїх однокласниць і батьків. Гумор та сміх лунав звідусіль, піснями про вареники частували гостей та класного керівника Гапонюк Галину Трохимівну. Батьки також брали участь в проведенні масового дійства і були дуже вдячні працівникам бібліотеки за цікаве свято.


У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО)Вітальня в бібліотеці-філії №5 КЗ "ЛМЦБС" завжди людна, - кажуть у книгозбірні. А все тому, що там відроджують та примножують самобутні українські традиції.
У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО) У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО) У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО) У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО)У Луцьку відбулись незвичайні вечорниці (ФОТО)

Рубрики: Соціум Культура

11/06/2015

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-06-11/den_veseloshchiv

ДЕНЬ ВЕСЕЛОЩІВ У БІБЛІОТЕЦІ

У бібліотеці-філії №5 в рамках програми "Бібліотека-територія дитинства" відбувся День веселощів для користувачів книгозбірні - учасників літнього табору «Радість» (ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ст. №22 - ліцей).
Діти за допомогою "квітки-семипелюстки" потрапили в країну Літландію, де отримали чимало інформації про літні місяці, про вітамінами А, В, С, D, читали вірші про літо і канікули.
Веселкова квітка запросила юних користувачів взяти участь у літературних вікторинах, поспівати і потанцювати, пограти в рухливі ігри «Хто спритніший», «Будь уважний», «Стрибки в мішках», «Так і навпаки».
Працівники бібліотеки організували також книжкову виставку «Літо з книжкою», де представлена література на допомогу у вивченні шкільної програми.






11 червня 2015 р.
  • 11.06.2015 11:31
  • 66

http://vip.volyn.ua/articles/dlya-malenkyh-luchan-vlashtuvaly-den-veseloshchiv

ДЛЯ МАЛЕНЬКИХ ЛУЧАН ВЛАШТУВАЛИ ДЕНЬ ВЕСЕЛОЩІВ




У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для наймолодших відпочиваючих літнього табору «Радість» (ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 - ліцей) відбувся День веселощів.
Дітвора за допомогою квітки-семипелюстки потрапили в країну Літландію, де прослухали про літні місяці, ознайомилися з вітамінами А, В, С, D, читали вірші про літо, канікули. Веселкова квітка запросила юних користувачів прийняти участь в літературних вікторинах, загадках по українських казках, поспівати і потанцювати, пограти в рухливі ігри «Хто спритніший», «Будь уважний», «Стрибки в мішках», «Так і навпаки».
Доповненням заходу для молодших користувачів працівники бібліотеки, організували книжкову виставку «Літо з книжкою» по вивченню літератури на допомогу шкільній програмі.
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

8.06.2015

Луцькі школярі зустрілись із відомою волинською поетесою. ФОТО

Луцькі школярі зустрілись із відомою волинською поетесою. ФОТО
«Місто мрій і пісень» в поезії Любові Мілевич – під такою назвою відбулася в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» літературно-музична година для школярів літнього табору «Радість», який розпочав свою роботу в ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ст. №22 – ліцею.

На зустріч з четвертокласниками прийшла лауреат всеукраїнських фестивалів, відома волинська поетеса, композитор, співачкаЛюбов Мілевич із своїми дитячими книгами «Чарівна мандрівка», «Світельце» та музичними творами, записаними на диски та кліпи.

Для дітей автор розповіла свою біографію, прочитала вірші «Україна не вмре …», «Не для війни», «Рідна мова» та виконала свої пісні «Рідне місто моє», «Крила доброти», «Вишиваночка». А під пісню «Каблучки- жартівнички» та «Чарівний капелюшок», діти пішли у танок.

Дітвора була зачарована, переглянувши кліпи «Не смій забути», «Світязянка», «Крила доброти» і разом з автором провели обговорення переглянутого.
Луцькі школярі зустрілись із відомою волинською поетесою. ФОТО
Луцькі школярі зустрілись із відомою волинською поетесою. ФОТО
Луцькі школярі зустрілись із відомою волинською поетесою. ФОТО
Луцькі школярі зустрілись із відомою волинською поетесою. ФОТО
8.06.2015
http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-06-08/liubov_milevych

"МІСТО МРІЙ І ПІСЕНЬ"

«Місто мрій і пісень» в поезії Любові Мілевич – під такою назвою у бібліотеці-філії №5 відбулася літературно-музична година для учасників літнього табору «Радість», який розпочав свою роботу в ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ст. №22 – ліцею.
На зустріч з школярами прийшла Лауреат всеукраїнських фестивалів, відома волинська поетеса, композитор, співачка Любов Мілевич зі своїми дитячими книгами «Чарівна мандрівка», «Світельце» та музичними творами.
Для дітей автор розповіла про свою творчість, прочитала вірші «Україна не вмре …», «Не для війни», «Рідна мова» та виконала власні пісні «Рідне місто моє», «Крила доброти», «Вишиваночка». А під пісні «Каблучки-жартівнички» та «Чарівний капелюшок» діти пішли у танок.
Учасники заходу переглянули кліпи «Не смій забути», «Світязянка», «Крила доброти» і разом з автором провели обговорення переглянутого.
В подяку від юних користувачів книгозбірні Любові Мілевич подарували пісні «В диво-місті навпаки» та «Сонце, мов м’ячик». На завершення заходу усі разом сфотографувалися на згадку.








08 червня 2015 р.
























http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-04-09/velykodnie_sviato

ВЕЛИКОДНЄ СВЯТО У БІБЛІОТЕЦІ

Весною приходить до нас Великдень - найбільше свято у християнському світі. Великий день Христового Воскресіння. Це свято надії і вічної безкорисливої любові.
Про відзначення Великодня в Україні розповіла користувачам бібліотеки - філії №5 її завідувач Людмила Столярова. Юні користувачі – учні 2-А класу ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ст. №22-ліцею, доповнили розповідь читанням віршів про Великдень.
Власні вірші про Великоднє свято читала і присутня на заході волинська  поетеса Наталія Бугай. А ще вона розповіла про неповторність і чарівність української ляльки-мотанки, яка відрізняються від інших словянських ляльок своїм особливим національним колоритом. Поетеса представила виставку обрядових ляльок-мотанок, це – Купавка, Нерозлучники, Вербниця, Веснянка, Берегиня, Пасхальна голубка, Крупяничка та інші. Пані Наталя провела майстер-клас з виготовлення  іграшки «Великодні зайчики», що найбільше  зацікавило дітей.
На заході були представлені роботи ткацтва, «ворсова техніка» на тему «Великдень» учнів 6-9 класів ЗОШ №11-колегіуму, керівник Катерина Калійчук.






09 квітня 2015 р.
Бібліотека-філія №5


  • 09.04.2015 18:33
  • http://vip.volyn.ua/articles/u-lucku-provely-tematychnyy-vechir-do-velykodnya

У ЛУЦЬКУ ПРОВЕЛИ ТЕМАТИЧНИЙ ВЕЧІР ДО ВЕЛИКОДНЯ






Весною приходить до нас Великдень – найбільше свято в християнському світі. Про святкування Великодня у нас на Україні, яке символізує перемогу над силами темряви і зла, яке нагадує нам про милосердя, одвічні людські цінності, легенди про Ісуса Христа розповіла завідувачка бібліотекою-філією № 5 КЗ «Луцька міська ЦБС» Людмила Столярова. Про це повідомляють організатори.
Юні користувачі – учні 2-А класу ЛНВК ЗОШ І–ІІІ ступенів № 22-ліцею доповнили розповідь читанням віршів про Великдень. Прослухали діти вірші про Великоднє свято волинської дитячої поетеси Наталії Бугай. А далі вона розповіла про неповторність і чарівність української ляльки-мотанки, які відрізняються від інших слов'янських ляльок своїм особливим національним колоритом. Поетеса представила виставку обрядових ляльок-мотанок, це – Купавка, Нерозлучники, Вербниця, Веснянка, Берегиня, Пасхальна голубка, Крупяничка та інші.
Але найбільше дітей зацікавили «Великодні зайчики», а Наталя Бугай провела для людей майстер-клас із виготовлення цієї іграшки.
Разом із тим, на святі були представлені роботи ткацтва, «ворсова техніка» на тему «Великдень» учнів 6–9 класів ЗОШ №11-колегіуму, керівник Катерина Калійчук.

24/03/2015
http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-03-24/knyzhkovyi_svit

ПОДОРОЖ У КНИЖКОВИЙ СВІТ

Подорож у книжковий світ відбулася для учнів 2-А класу ЛНВК ЗОШ І – ІІІ ст. №22 –ліцею до бібліотеки-філії №5, що на проспекті Відродження, 26б.
В мандрівку до Книжкового Міста запросила бібліотекар читального залу Лілія Савонік, яка ознайомила читачів з бібліотекою, режимом роботи, порадила в доборі літератури для читання.
Бесіди «Бережіть книги», «Правила поводження з книжкою» провели бібліотекарі Лариса Марчук та Наталія Нікітюк.
Діти відвідали аукціон загадок, відповідали на запитання вікторини «Загляни в чарівний кошик», читали вірші про книги, заспівали пісню про Україну.
Задоволені екскурсією до бібліотеки, діти поверталися з класоводом  Оксаною Святославівною Чайковською до школи, де на їх чекав смачний обід.
24 березня 2015 р.
23/03/15
http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-03-23/flesh_mob

"БУДЬ НА ХВИЛІ - ЧИТАЙ!"

Працівники  бібліотеки-філії №5  в рамках заходів Тижня дитячого читання організували флеш-моб «Будь на хвилі -читай».
Юні користувачі книгозбірні читали свої улюблені книги з телефонів та  планшетів. Кожен з них знайшов в інтернеті вислів про книгу, бібліотеку чи читання, який вони озвучили для перехожих.
Для учасників заходу  читання - це хоббі, адже «ХТО БАГАТО ЧИТАЄ – ТОЙ БАГАТО ЗНАЄ».
23 березня 2015 р.

http://vip.volyn.ua/articles/yuni-luchany-populyaryzuvaly-chytannya

  • 23.03.2015 18:01
  • 7

ЮНІ ЛУЧАНИ ПОПУЛЯРИЗУВАЛИ ЧИТАННЯ









Сьогодні, 23 березня, в бібліотеці-філії № 5 КЗ «Луцька міська ЦБС» пройшов флеш-моб «Будь на хвилі: читай». Про це повідомляють організатори.
Юні користувачі книгозбірні читали свої улюблені книги з телефонів та планшетів. Кожен із них знайшов в інтернеті вислів про книгу, бібліотеку чи читання, який вони озвучили для перехожих. Для кожного учасника флеш-мобу читання – це хоббі адже «Хто багато читає – той багато знає».

19.03.15

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-03-19/sviato_knyhy

"СВЯТО ТИХ, ХТО ЛЮБИТЬ КНИГУ"

«Свято тих, хто любить книгу» розпочало Всеукраїнський тиждень дитячого читання в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для юних користувачів-учнів 6 – Г класу ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ст.. №22-ліцею.
Діти ознайомилися з історією народження її Величності Книги, розповідали про те, що Книга для них відкриває небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя, різні чудеса.
На свято завітала волинська поетеса Василевська Лукія Володимирівна, Лауреат республіканського конкурсу «Українська мова – мова єднання» (2014), член літературного об’єднання «Зорі над Стиром», член асоціації волинських письменників ім. Павла Чубинського, автор книг «Світ любові», «Барви рідної землі», «Заповітне». ЇЇ твори друкувалися в збірниках «Зорі над Стиром», «Перевесло», «Живиця слова».
Автор читала свої вірші про Україну, щасливе дитинство, неповторну красу волинського краю, вірші присвячені Героям Небесній сотні та захисникам АТО.
Активно долучилися до проведення свята  учні школи №22 В.Тороканець, Є. Панасюк, К. Шаула, М. Бондарчук, В. Жидкова, К. Збагерська і інші та класний керівник Галина Трохимівна Гапонюк
Діти переглянули книжкову виставку «Книгу любити – з добром дружити», на якій представлені дитячі енциклопедії, література для ерудитів, майбутніх творців, винахідників, вчених.
    
19 березня 2015 р.

5.03.15

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-03-05/taras_shevchenko

"НА ВІЧНІМ ШЛЯХУ ДО ШЕВЧЕНКА"

«На вічнім шляху до Шевченка» - під такою назвою пройшов захід у бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для учнів 1-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. №17.
Ведучі заходу Марія Бандура та Анастасія Величко коротко ознайомили своїм молодших друзів з біографією поета за допомого презентації «Маленьким про великого Тараса».
Діти з захопленням слухали та самі розповідали вірші Т.Г.Шевченка.
А на завершення свята діти привітали своїх матусь з наступаючим 8 березням.




05 березня 2015 р.

2.03.2015

http://www.volynnews.com/news/society/malenki-luchany-piznavaly-kotiache-zhyttia/

МАЛЕНЬКІ ЛУЧАНИ ПІЗНАВАЛИ «КОТЯЧЕ ЖИТТЯ»


Весь світ учора, 2 березня, відзначав день котів. Хоч свято нове для нас, та любов до братів наших менших залишається ще з давніх-давен.

ЧИТАТИ ЩЕ: ЛУЦЬКІ КОТИ РАЗОМ ЗІ СВІТОМ СВЯТКУЮТЬ «ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО». ФОТО

У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» відбулася пізнавальна година для юних користувачів-учнів 2-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №22 – ліцею.

Перед дітворою пройшов парад котячих літературних героїв: Кіт у чоботях, Матроскін, Леопольд, Базиліо, Патрік та Мурена.

Дітвора з великим задоволенням розповідала про своїх домашніх улюбленців, читали вірші, загадували загадки про котів.

З цікавістю діти переглянули виставу «Пан Коцький» в якій прийняли участь учні класу: Д. Зінчук, Я. Зубер, Б. Адамчук, В. Соколюк, В. Зубок, А. Годовицький, А. Яремів, А.Кордельчук, М.Колупанов, А. Шліхта, І. Поліщук.

Юні користувачі ознайомилися з книжковою виставкою «В гості до КОТОМАНІЇ», грали в ігри, переглянули мультиплікаційний фільм «Котик і півник».

Батькам і дітям захід сподобався, а учасники одержали в нагороду дитячі книжечки.

24/05/15

"ВИСОКЕ СВІТЛО ІМЕНІ ТА СЛОВА"

"Високе світло імені та слова” – під такою назвою у бібліотеці-філії №5 відбулася година літературного портрета з нагоди 144-ої річниці від дня народження Лесі Українки.
Присутні на заході користувачі книгозбірні-учні 10-Б класу загальноосвітнього закладу №22, переглянули книжкову виставку «Ти вічно з нами будеш, Лесю», де представлена література про життєвий і творчий шлях славної землячки, в якій поєдналися мужність, геніальність, вогонь і розум, любов та відданість народові та Батьківщині.
Поезію Лесі Українки читали Маряна Хайба, Катерина Морозюк, Ірина Некращук, Яна Черняк, Олена Євпак.
Вчитися терпінню, вірі, любові і надії у Лесі закликала присутніх вчитель  ЗОШ №22 Тетяна Миколаївна Парадовська.




24 лютого 2015 р.

24/02/15

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2015-02-24/sviato_stritennia

У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІЇ №5 ЧИТАЧІ ЛАСУВАЛИ МЛИНЦЯМИ

Останній тиждень перед Великоднім постом називають «Масляним тижнем». Господині печуть млинці, готують вареники з сиром та частують свої родини. 
А ще - це свято проводів зими, яке користувачі бібліотеки-філії №5 - учні 6-А класу ЛНВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня №22», вирішили відсвяткувати у книгозбірні. Гармидер відчувся у виступах дітей, дзвінких піснях, перегуках між хлопцями та дівчатами.
А скільки  жартів було, коли хлопцям прив’язували «колодку» до ноги.
Найбільше чекали діти частування варениками з сметаною та круглими, як сонце, млинцями, які для них приготували їхні мами.
Під час частування батьки і діти жартували  і за звичаєм- просили пробачення один в одного.

5/01/15

http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/70341/

У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО)

У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО)

18:34 5.01.2015
Ігровий день на передодні Різдва Христового відбувся в бібліотеці-філії № 5 КЗ «Луцька міська ЦБС», - інформують організатори.

Прослухали легенду про народження Ісуса Христа, яку розповів юний читач Іван Базюк.




У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО)Ігровий день на передодні Різдва Христового відбувся в бібліотеці-філії № 5 КЗ «Луцька міська ЦБС», - інформують організатори.
У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО) У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО) У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО) У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО)У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО) У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО) У Луцьку організували ігровий день на передодні Різдва Христового (ФОТО)

Діти із цікавісю відгадували новорічний кросворд. Бібліотекар по обслуговуванню дітей Наталя Нікітюк провела майстер-клас по виготовленні новорічної свічки.



Дітвора із задоволенням прийняли участь в грі «Причепи носа Сніговику» - і переглянули виставку дитячих малюнків на тему : «Новорічно-різдвяна казка».

Теги: Соціум Дозвілля

2014 рік

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-12-11/zustrich_-z-likvidatorami

КОРИСТУВАЧІ КНИГОЗБІРНІ №5 СПІЛКУВАЛИСЯ З ЛІКВІДАТОРАМИ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Вечір вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбувся в бібліотеці-філії №5.
Участь у заході взяли голова Луцької районної добровільно-благодійної організації «Спілка Чорнобиль» Федір Володимирович Рузак та ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Ігор Павлович Талько, які розповіли присутнім - учнямзагальноосвітнього закладу №23 м.Луцька, про трагічні квітневі дні 1986 року.
Юні користувачі книгозбірні активно спілкувалися з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, розпитували про їхніх побратимів, які, добре усвідомлюючи небезпеку, не шкодуючи життя, вступали у бій з невидимим ворогом.
Працівники бібліотеки ознайомили учасників заходу з викладкою літератури «Пропусти Чорнобиль крізь серця».





11 грудня 2014 р.


http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-12-11/rodynne_sviato

ЧОТИРИ ПОКОЛІННЯ ЗУСТРІЛИСЯ НА РОДИННОМУ СВЯТІ У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІЇ №5

Чотири покоління- бабусі і дідусі, матусі і татусі, діти і онуки,зустрілися на родинному святі, що відбулося у бібліотеці-філії №5.
Родинними звичаями, традиціями ділилися батьки, бабусі і дідусіприсутніх на заході учнів 6-Б класу загальноосвітнього закладу №22. Про веселий, співучий і гордий наш народ, його традиції, звичаї, про вшанування землі нашої, рідного краю, батька і неньки вела мову вчитель цього закладу Валентина Павлік. Народна майстриня Інна Валентинівна Ормелі розповіла про домашні обереги, зокрема - ляльку мотанку.
Свою любов до найрідніших діти висловлювали піснями та віршами. Звучали пісні про Україну, родину, сім’ю, про народні символи – рушники, вишиванки.
Не обійшлося свято без українських страв: вареників, пиріжків таузвару, приготовлених найріднішими людьми - мамами.










11 грудня 2014 р.




            http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-12-01/kraieznavchyi_den

КРАЄЗНАВЧИЙ ДЕНЬ У БІБЛІОТЕЦІ

Краєзнавчий день «Волинь моя! Нехай же і пісня озветься від краю до краю», приурочений 75-ій річниці утворення Волинської області, відбувся у бібліотеці-філії №5 комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система», участь у якому взялистуденти Луцького центру професійно-технічної освіти.
Про багатовікову історію, у якій вдосталь як радісних так трагічних сторінок, про соціально-економічні перетворення, національні традиції Волині за 75 славних літ розповів старший науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Сергій Лис.
У світ друкованого слова, яке звеличує волинську землю, людськідолі, історію і красу рідного краю, повела присутніх член Національної спілки письменників України, заслужений вчитель України Ніна Горик. Вона також розповіла про творчість талановитих митців і письменників Волині.
Пісні про Волинь, про неповторність рідного краю звучали у виконанні учасника народного аматорського хору «Подвиг» Палацу культури міста Луцькакористувача бібліотеки Анатолія Лучка.
Доповненням до заходу стала фотовиставка робіт учнів Луцького центру професійно-технічної освіти «Усе це Волинь, моє благовісне Полісся».
На закінчення краєзнавчого дня завідувач книгозбірні Людмила Столярова провела огляд нової краєзнавчої літератури з книжкових виставок «Волинь незабутня, країно славутня» та «Чолом тобі, Лучеську».
01 грудня 2014 р.
22.11.2014
http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/68901/

Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО)

Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО)

13:59 22.11.2014
Майстер-клас від майстра Наталії Бугай відбувся в бібліотеці-філії №5 для юних користувачів книгозбірні, - інформують організатори.

Українська лялька-мотанка була не просто іграшкою, а й оберегом, символізувала неперервний зв`язок між поколіннями.




Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО)Майстер-клас від майстра Наталії Бугай відбувся в бібліотеці-філії №5 для юних користувачів книгозбірні, - інформують організатори.
Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО) Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО) Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО) Лучан вчили майструвати обереги (ФОТО)

Лялька-мотанка завжди була пов’язана з сімейними традиціями, працею і діяльністю дорослих, оточена дитячою турботою і увагою, вона розвиває духовний світ і пробуджує відчуття рідного коріння – про це все розповіла майстриня – волинська поетеса Наталія Бугай.



Діти з великим задоволенням взялися до роботи, в дитячих руках ляльки вимальовувались і ставали цілими витворами мистецтва. Кожна дитина в свою ляльку вкладала хороші думки, побажання для мами, сімї, родини.



Разом з учнями 6-Б класу й класний керівник Валентина Павлік також прийняла участь і залюбки мотала ляльку-мотанку для своїх дітей та онуків.

11.11.2014 - 12.11.2014

http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/68554/

У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО)

У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО)

Вечір гумору «Смійтесь друзі, як Остап Вишня», відбувся в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для учнів 6-их класів ЗОШ І-ІІІ ст. №22, - інформують організатори.

Остап Вишня – видатний український письменник, широко знаний у нашій країні та за рубежем, як високо талановитий майстер сатири і гумору. Про незабутнього сміхотворця, який до кінця свого життя залишався життєлюбом і оптимістом і у найскладніших умовах ніколи не втрачав віри в людину, в її душевну красу, творчу удачу – розповіла завідувачка бібліотекою Людмила Столярова. Хранителька книгозбірні запропонувала перегорнути сторінки його творів, побродити польовими й лісовими стежками, послухати розповіді друзів – бувалих мисливців і рибалок.




У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО)Вечір гумору «Смійтесь друзі, як Остап Вишня», відбувся в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для учнів 6-их класів ЗОШ І-ІІІ ст. №22, - інформують організатори.
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО) У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО) У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО) У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО)У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО) У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО) У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО) У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО)У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору (ФОТО)

Юні користувачі мали можливість зустрітися з Остапом Вишнею (роль виконав Артем Кравчик), який пересвідчив присутніх, що сміх не ображає, а виліковує людину.



Цікаві і дотепні сценки по творах гумориста «Федько Зошит», «Геометрія», «Дідів прогноз» виконали учні 6 Б класу Аркадій Філіпчук, Ігор Грицюк, Катерина Камуля, Анастасія Мельчакова, Максим Латишев та Стас Піцик.



Присутні переглянули документальний фільм «Невідоме про відоме». Діти ознайомилися з літературою про життєвий і творчий шлях українського гумориста і сатирика на викладці літератури «Остап Вишня – чародій сміху».



Не забуваймо заповіту невмирущого Остапа Вишні: «Сміймося на здоров`я, посміхаймося, будьмо приязними до людей»


http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-11-11/vechir_humoru

ВЕЧІР ГУМОРУ ДО 125-ОЇ РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОСТАПА ВИШНІ ПІДГОТУВАЛИ ПРАЦІВНИКИ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ №5

Вечір гумору «Смійтесь друзі, як Остап Вишня», відбувся в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для учнів 6-их класів ЗОШ І-ІІІ ст.№22.
Про незабутнього сміхотворця, який до кінця свого життя залишався життєлюбом і оптимістом і у найскладніших умовах ніколи не втрачав віри в людину, в її душевну красу, творчу удачу, розповіла завідувачка бібліотеки Людмила Столярова. Очільниця книгозбірні запропонувала перегорнути сторінки творів Остапа Вишні, побродити польовими й лісовими стежками, послухати розповіді друзів – бувалих мисливців і рибалок.
Юні користувачі мали можливість зустрітися з Остапом Вишнею (роль виконав Артем Кравчик), який пересвідчив присутніх, що сміх не ображає, а виліковує людину.
Цікаві і дотепні сценки по творах гумориста «Федько Зошит», «Геометрія», «Дідів прогноз» виконали учні 6 Б класу Аркадій Філіпчук, Ігор Грицюк, Катерина Камуля, Анастасія Мельчакова, Максим Латишев та Стас Піцик.
Присутні переглянули документальний фільм «Невідоме про відоме», ознайомилися з літературою про життєвий і творчий шлях українського гумориста і сатирика на викладці літератури «Остап Вишня – чародій сміху».





11 листопада 2014 р.
Бібліотека-філія №5 (пр-т Відродження,26Б), тел.250521


http://www.volynpost.com/news/42393-u-luckij-biblioteci-vidbuvsia-vechir-gumoru-foto

У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО

У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
Вечір гумору «Смійтесь друзі, як Остап Вишня», відбувся в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС».

Захід провели для учнів 6-их класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №22, - повідомляють організатори.

Під час заходу Артем Кравчик, який виконував роль Остапа Вишні, переконував усіх, що сміх не ображає, а виліковує людину.

Учні 6-Б класу: Аркадій Філіпчук, Ігор Грицюк, Катерина Камуля, Анастасія Мельчакова, Максим Латишев та Стас Піцик виконували сценки за творами гумориста «Федько Зошит», «Геометрія», «Дідів прогноз».

Також діти переглядали фільм «Невідоме про відоме».

Діти ознайомилися з літературою про життєвий і творчий шлях українського гумориста і сатирика на викладці літератури «Остап Вишня – чародій сміху».
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО
У луцькій бібліотеці відбувся вечір гумору. ФОТО

30.09.2014
« Бібліотека – храм знань» під такою назвою пройшов «День відкритих дверей» в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС». Протягом дня в філії відбулося ряд заходів, приурочено до Всеукраїнського дня бібліотек.
            Перший раз до бібліотеки на екскурсію завітали учні 2-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №22-ліцею, класний керівник Вітер Лариса Ярославівна. Для юних користувачів підготовлено літературну вікторину «Мандрівка в казку», діти читали вірші про книгу, про Україну, відгадували загадки.
             Юні актори лялькового театру «Дзвіночок» (Дмитро Сасюк, Дмитро Багнюк, Анна Колькова, Марія Боярчук) підготували виставу « Ми йдемо до бібліотеки», де головні персонажі Королева Книга, Баба Яга розповіли правила користування книгою, для тих, хто перший раз переступив поріг книгозбірні.
           Для читачів філії організована виставка книг та матеріалів «Бібліотека – вчора, сьогодні, завтра», а молодші читачі прийняли участь в виставці малюнків та відгуків про бібліотеку « Ми і наша бібліотека».

20.07.2014

http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/64329/
У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО)

У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО)

09:50 20.07.2014
«Славне Теремно – кажуть недаремно» - під такою назвою відбувся краєзнавчий квест в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система».

Дітей об`єднала одна мета – більше дізнатися про мікрорайон м. Луцька, в якому проживають, навчаються і відпочивають.




У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО)«Славне Теремно – кажуть недаремно» - під такою назвою відбувся краєзнавчий квест в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система».
У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО) У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО) У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО) У Луцьку – краєзнавчий квест для дітей (ФОТО)

З історії Теремно діти дізналися, переглядаючи книги В.П`ясецького, Ф.Мандзюка « Вулиці і майдани Луцька» та книги В.П`ясецького «Пройдімося давнім Луцьком», де перед очима юних користувачів постають живі люди минувшини, «біографії» вулиць і провулків міста, його околиць, а також багатьох споруд, зокрема й тих, які згодом набули статусу пам`яток.

Для дітей Дарини Марчук, Вікторії Гаврилюк, Олександра Приступи район Теремно приваблює своєю чарівністю зелених насаджень. Володимир та Михайло Громик, Денис Окунінець, Валентин Ясковець з цікавістю захотіли пройтися теремнівськими стежками, де раніше була наша книгозбірня (вул. Теремнівська, 65) з 1949р. по 1996р.



Софія Гончарук, Даша Пастушок та Софійка Міщук з великим задоволенням відвідали Волинський обласний військовий комісаріат, побували біля пам`ятника воїнам-визволителям, де похоронені близько 400 рядових солдат, які захищали саме наші землі в роки другої світової війни. Діти дізналися більше про Луцький геріатричний центр, де проживають люди одинокі похилого віку та люди , які отримали інвалідність. Перепочили на березі оновленого теремніського ставка. Потім відвідали ПАТ «Теремно Хліб» та багато іншіх місць.



Під час краєзнавчого квесту діти детальніше познайомилися з визначними місцями Теремно, побували в парку ім. 900 річчя м. Луцька де так і хочеться пірнути в обійми прохолоди під верби.



Після такої подорожі по Теремно на дітей чекав в бібліотеці солодкий стіл з охолодженими напоями.

http://www.volynnews.com/news/city/teremno-kvest-u-lutsku/

20.07.2014

ТЕРЕМНО: КВЕСТ У ЛУЦЬКУ


«Славне Теремно – кажуть недаремно» - під такою назвою відбувся краєзнавчий квест в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система».

Дітей об`єднала одна мета – більше дізнатися про мікрорайон Луцька, в якому проживають, навчаються і відпочивають, - повідомляють організатори.

З історії Теремно діти дізналися, переглядаючи книги В. П`ясецького, Ф.Мандзюка «Вулиці і майдани Луцька» та книги В.П`ясецького «Пройдімося давнім Луцьком», де перед очима юних користувачів постають живі люди минувшини, «біографії» вулиць і провулків міста, його околиць, а також багатьох споруд, зокрема й тих, які згодом набули статусу пам`яток.

Для дітей Дарини Марчук, Вікторії Гаврилюк, Олександра Приступи район Теремно приваблює своєю чарівністю зелених насаджень. Володимир та Михайло Громик, Денис Окунінець, Валентин Ясковець з цікавістю захотіли пройтися теремнівськими стежками, де раніше була наша книгозбірня

( вулиця Теремнівська, 65) з 1949р. по 1996р.

Софія Гончарук, Даша Пастушок та Софійка Міщук з великим задоволенням відвідали Волинський обласний військовий комісаріат, побували біля пам`ятника воїнам-визволителям, де похоронені близько 400 рядових солдат, які захищали саме наші землі в роки другої світової війни. Діти дізналися більше про Луцький геріатричний центр, де проживають люди одинокі похилого віку та люди , які отримали інвалідність. Перепочили на березі оновленого теремніського ставка.

До слова, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, роботи з благоустрою прибережної зони біля Теремнівських ставків, а також відновлення прилеглого мосту через річку Сапалаївку, планують завершити до Дня Незалежності 2014 року. Таким чином, Луцьк отримає новий пляж на міст.

Опісля діти відвідали ПАТ «Теремно Хліб» та багато іншіх місць.

Під час краєзнавчого квесту діти детальніше познайомилися з визначними місцями Теремно, побували в парку ім..900 річчя м. Луцька де так і хочеться пірнути в обійми прохолоди під верби.

Після такої подорожі по Теремно на дітей чекав в бібліотеці солодкий стіл з охолодженими напоями. Діти лишилися задоволені.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-06-17/lito_u-bibliotetsi

ЛІТО У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІЇ №5

  • Цікаво і весело проводять дозвілля діти у бібліотеці-філії № 5. В рамках міської програми "Бібліотека-територія дитинства", що реалізовується бібліотечними закладами, тут щопонеділка з юними користувачами проводяться ігри, забави, щовівторка дітей запрошує бібліокінозал для перегляду мультфільмів та пізнавальних передач. Щочетверга працівники книгозбірні запрошують молодших читачів зустрітися на «бібліотечних лавочках» з цікавими книгами або авторами дитячих книг.
    А сьогодні діти з літнього табору відпочинку «Радість» ЛНВК ЗОШ №22 взяли участь у екологічній годині «Зелена торба», де одержали цікаву інформацію про природу, лікарські рослини та їх застосування. Діти читали вірші про чудовий світ природи, відгадували загадки про квіти, брали участь у вікторині, грали ігри. Малеча, яка взяла активну участь в заході, отримала призи і задоволена повернулася до школи, де на них чекав смачний обід, а бібліотека поповнилася 10-ма юними читачами.
    17 червня 2014 р.
    Бібліотека-філія №5 (пр-т Відродження,26Б), тел.250521





































  • vip.volyn.ua/articles/luckym-shkolyaram-vlashtuvaly-knyzhkovyy-piknik







  • 19.06.2014 09:00
  • 14

ЛУЦЬКИМ ШКОЛЯРАМ ВЛАШТУВАЛИ КНИЖКОВИЙ ПІКНІК























На дитячому майданчику в дворі будинку на проспекті Відродження 26, 26а, 26б юним користувачам бібліотеки-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» 18 червня влаштували книжковий пікнік. Про це повідомляють у книгозбірні.
На зустріч із лучанами запросили дитячу письменницю Наталію Бугай, яка прочитала свої вірші про чарівне і неповторне літо, розповіла про безсмертну силу книжки, яка поєднує в собі красу рідного слова та представила виставку прадавніх оберегів - ляльок-мотанок.
Дітвора також читала вірші про Україну, книги, канікули, грали в ігри, розгадували кросворди.
На дитячий майданчик вийшли на зустріч з книгою молоді мами і бабусі з онуками, які були раді поспілкуватися з авторкою книги «Сім веселих кольорів» та працівниками філії, які запросили відвідати бібліотеку.
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.






















читаємо дітям
виставка ляльок-мотанок
книжковий пікнік
дозвілля дітей у бібліотеці
Наталія Бугай

31/05/14

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-05-31/zustrich_z-etnohrafom

НА ЗУСТРІЧ З ЧИТАЧАМИ ЗАВІТАЛА ЗБИРАЧКА ПОЛІСЬКИХ ПІСЕННИХ ПЕРЛИН

Цікаво і пізнавально відбулася в бібліотеці-філії № 5 комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система» зустріч юних користувачів-учнів 5-х класів ЗОШ №10, з волинським етнографом, автором книг «Калиновий квіт Полісся», «Коса моя шовковая», «Народний календар Волинського Полісся», «Українські звичаї: Народини. Коса ж моя…» Олександрою Павлівною Кондратович.
Олександра Павлівна розповіла про зустрічі  з мудрими, самовідданими хранителями народнопісенного мистецтва, про погляди українців, зокрема поліщуків на сім’ю, родинні стосунки, дотримання і збереження давніх традицій і звичаїв нашого народу. Цікаві розповіді доповнювали піснями, які записувала від земляків. В цих піснях вона передавала душу народу, його думи.
Доповненням до заходу став бібліографічний огляд літератури по книгах Олександри Кондратович, який підготували студенти ІІ курсу бібліотечного відділення Волинського державного училища культури і мистецтв  Анастасія Тарасич та Ірина Кухарук.
31 травня 2014 р.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-05-09/urok_pamiati

"ПЕРЕМОГА ОДНА ДЛЯ ВСІХ"

Війна … Скільки вона наробила горя, скільки життів забрала в небуття, скільки страждань змусила винести...  Але наші люди, наші ветерани, колишні воїни – все подолали, все стерпіли. Що їм довелося перенести? І холод, і голод, і злидні, і страх. Вони мужньо пройшли цей етап в історії,  не опускаючи очей, не падаючи духом. Але ця війна залишає великий слід в історії нашої країни, в пам’яті кожної людини, про це йшлося на уроці-памяті «Перемога одна для всіх» в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС». На захід працівники бібліотеки запросили  учнів 5-А класу ЗОШ №10.
Пам’ять про цю війну буде жити завжди, адже майже в кожній  родині, чи то прадід, чи то прабабуся, брали у ній участь.   Ми не повинні забувати Велику Вітчизняну війну, щоб не допустити іншої. І пам’ятати тих, кого вже немає. Про це читали вірші користувачі бібліотеки учні ЛНВК №22. 
Доповненням заходу стала книжкова виставка «Будь славен День святої Перемоги», де представлена література про бої, які проходили на Волині.
Ведучі заходу – учні гімназії №18 Підкова Тетяна та Дудій Анастасія.
09 травня 2014 р.

http://www.volynnews.com/news/society/lutskym-shkoliaram-rozpovily-pro-bil-chornobylia/

ВОЛИНЯНИ-ЛІКВІДАТОРИ АВАРІЇ НА ЧАЕС - ПРО БІЛЬ ЧОРНОБИЛЯ


Досі світ відчуває екологічні наслідки викиду з активної зони реактора. Трагедія Чорнобильській АЕС вписана в історію усього людства, а не лише України.

У бібліотеці-філії № 5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для учнів 5-8 класів ЗОШ №23 працівники влаштували урок пам’яті напередодні річниці аварії на ЧАЕС.

«Її наслідки відчуватимуть ще не одне наступне покоління», - розповіла бібліотекар І категорії Лілія Савонік.

Довелося стати в ряди тих, хто ліквідував наслідки аварії і волинянам. На урок запросили Анатолія Лучко, нині він очолює обласний осередок Всеукраїнської Чорнобильської спілки інвалідів МВС України, та Федора Рузака – голова «Спілки Чорнобиль» Луцького району.


Вони розповіли школярам, що Чорнобиль став якщо не розплатою, то найсерйознішою пересторогою нашому варварству, легковажності, ненаситному споживацтву, технократичній сваволі, що дозволяє собі знущатися з природи.


Продовжила тему дитяча поетеса Наталя Бугай своїм віршем «Чорнобиль», який уже покладений на музику Г. Васіної.

Юні користувачі бібліотеки читали вірші про біль, що не вщухає, тривогу, яка не полишає людей, пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсису.


Доповненням до уроку пам’яті працівники книгозбірні організували книжкову виставку «Поріс чорнобиля Чорнобиль – бідою нашою поріс».

Ще один захід, присвячений цій сумній даті, відбувся у бібліотеці-філії №6 КЗ ЛМЦБС. До слова, 28-а річниця Чорнобильської трагедії цьому році це співпала з Провідним тижнем.

"Ми їх проводжаємо, але завжди пам’ятаємо! Ліквідаторів! Ліквідаторів загрози вибуху „мирного” атома ! Пам’ ятаємо і перших загиблих Правика В.П. і Кібенка В.Н. І всіх, хто не дожив, бо в атомному полум’ї згорів. І всіх, хто від радіації чах у нас на очах", - повідомляють організатори.

Все було дуже щиро, прийшли постійні користувачі різних поколінь, серед них учасник Великої Вітчизняної війни Ващук Йосип ПетровичТкаченко Тамара ОлексіївнаВатащук Василь Олексійович, школярі, студенти. З поетичним словом виступила місцева поетеса Некрахова Наталія, яка прочитала свої вірші, присвячені Чорнобилю, переглянули документальний фільм-хроніку „Як це було”. Присутні згадували Дні Чорнобиля в своєму житті, його наслідки. Такі зустрічі необхідні, корисні та вселяють надію на те, що трагедію не буде забуто, люди зроблять висновки та подібного більше не повториться.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-04-25/urok_pam-iati

"ЧОРНОБИЛЬ.ЙОГО ЗАБУТИ НЕ ДОЗВОЛЯЄ МАЙБУТНЄ"

        Трагедія на Чорнобильській АЕС ввійшла в історію, як невигойна рана на тілі України.  Її наслідки відчуватимуть ще не одне наступне покоління – про це розповіла бібліотекар І категорії Лілія Савонік на уроці-пам’яті в бібліотеці –філії № 5 комунального закладу «Луцька міська ЦБС», на якому були присутні учні 5-8 класів ЗОШ №23.
         Довелося стати в ряди тих, хто ліквідував наслідки аварії і нашим землякам, серед яких- запрошені на захід: Анатолій Петрович Лучко – тепер голова обласного осередку Всеукраїнської Чорнобильської спілки інвалідів МВС України, та Федір Володимирович Рузак – голова «Спілки Чорнобиль» Луцького району. Спогадами про ті непрості часи вони поділилися з присутніми. 
         Продовжила тему дитяча поетеса Наталя Бугай своїм віршем «Чорнобиль», який уже покладений на музику Г. Васіної. Читали вірші і користувачі книгозбірні.
       Працівники бібліотеки організували книжкову виставку «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс.»
25 квітня 2014 р.

http://slovovolyni.com/ukr/volyn/20363/

«Чорнобиль. Його забути не дозволяє майбутнє». ФОТО

Коментувати
0
17:30 26.04.2014

Під такою назвою відбувся урок пам’яті людей, які загинули  на ліквідації аварії Чорнобильської АЕС  у бібліотеці-філії №5 з гуртківцями Луцького центру туризму, спорту і краєзнавства, що діє при Луцькій ЗОШ № 23.

Вступне слово «Мій біль Чорнобиль» сказала  бібліотекар Ліля Савонік,  яка нагадала про  важкі наслідки страшної аварії.

Також запросили ліквідаторів, які виконували свій громадянський обов’язок, адже тоді ще Україна входила до складу СРСР.

Федір Рузак, голова спілки «Чорнобиль» Луцького району згадує:
«Я в 1984 році починав свою трудову діяльність на Чорнобильській АЕС на моїх очах розбудовувалося та заселялося молодіжне місто Прип’ять, воно було дуже гарним. Згодом мене перевели працювати на Рівненську АЕС,  контролером-дозиметристом. Коли вибухнула Чорнобильська АЕС  мені було 23  роки,  всіх працівників українських АЕС завозили вахтовим методом ліквідовувати аварію. Наша бригада прибула до Чорнобильську АЕС  у  серпень і були до вересеня 1986 року.  На боротьбу з аварією були задіяні, окрім пожежників, близько 2000 людей різних спеціальностей, адже це був засекречений об’єкт. Нас поселили жити в піонерському таборі «Сказочний» за 30 кілометрів від станції на березі річки Вуж. Ліжка були дитячими, але оскільки я невеликий на зріст, то поміщався повністю.  На Чорнобильську АЕС нас возили БТРами працювати по змінах, які тривали 12 годин, видавали сух-пайок.  Перед зміною нас одягали у спеціальний одяг  сірого кольору, але обличчя,  кінцівки рук і ніг були незахищені. Перед виїздом на зміну по техніці безпеки заборонялося бритися, чистити зуби, щоб не пішло подразнення  від атомного пилу. Саме ці вразливі ділянки тіла мене турбують до цих пір. Довгий час я не міг побритися, ходив влітку в сорочці з довгим рукавом, щоб захиститися від сонячної радіації, їздив  лікуватися на озеро Світязь, бо там вода з вмістом гліцерину та срібла.  Уявіть собі, якщо б вам сказали виїхати з дому на тиждень, а ви туди не повернулися вже ніколи. Я часто відвідую з колегами міста Прип’ять та Чорнобиль тепер вони позаростали кущами, деревами одним словом стали мертвими, також там знаходиться могильник різної техніки, адже метал дуже притягує радіацію. Хоча деякі сміливці вже почали оселятися і там, адже житлова проблема є дуже важливою а нашій державі».

Федір Володимирович батько семи дітей мешкає зі своєю багатодітною сім’єю в двохкімнатній квартирі міста Луцька. Хоча стоїть в черзі на квартиру вже довгий період часу.  Чи покращить теперішня влада житлові умови ліквідатора?

Також на заході був присутній Анатолій Лучко, голова обласного осередку Всеукраїнської Чонобильської спілки інвалідів МВС говорить:
«Я на той час працював в УМВС у Волинській області. Коли постало питання ліквідовувати аварію на Чорнобильській АЕС, питань їхати чи не їхати, навіть не ставилося. Я там, як міліціонер  охороняв  громадський порядок та проводив навчання громадської оборони.»

Волинська дитяча поетеса Наталія Бугай написала та прочитала вірш про Чорнобиль, який покладений на музику.  Діти також продекламували декілька віршів присвячених ліквідації аварії. А завідуюча бібліотекою Людмила Столярова ознайомила присутніх з виставкою «Поріс Чорнобиль – бідою нашою поріс» та порадила читати книги про цю жахливу трагедію.  Також всі охочі переглянули фото та фільм «Зустріч з минулим», які принесли ліквідатори.

Віриться, що ця страшна трагедія залишилася в минулому назавжди.

http://vip.volyn.ua/news/lutskim-shkolyaram-rozpovili-pro-svyato-nadi-i-vichno-bezkorislivo-lyubovi-foto

17.04.2014 11:18 → Луцьким школярам розповіли про свято надії і вічної безкорисливої любові. ФОТО

У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцького міського ЦБС» провели Великоднє свято «Смачної паски і Божої ласки», в якому взяли участь учні 4-го класу ЛНВК №22, - повідомляють у книгозбірні.
Луцьким школярикам розповіли, що навесні приходить до нас найбільше свято у християнському світі - Великдень, тобто Великий день Христового Воскресіння. Це - свято надії і вічної безкорисливої любові. В Україні його святкують дуже урочисто і весело.
Діти, своєю чергою, із задоволенням читали вірші, розповідали легенди.
Ведучі свята, Марія Бандура і Марія Боярчук, також розповіли школярам про звичаї цього свята, про те що повинно бути у Великодньому кошику та яке значення мають ці продукти. Говорили й про те, які ігри грають на Великдень. А для закріплення інформації діти гралися, співали та брали участь у Великодній вікторині.
На завершення школярі переглянули мультфільм «Грицева писанка» та ознайомилися з книжковою виставкою «Веселково на Великдень сонце виграває».

http://www.lutskrada.gov.ua/fast-news/u-biblioteci-filiyi-no5-vidbulosya-velykodnye-svyato-smachnoyi-pasky-i-bozhoyi-lasky

У бібліотеці-філії №5 відбулося Великоднє свято «Смачної паски і Божої ласки»


17.04.2014
   Участь у ньому взяли учні 4-го класу ЛНВК № 22.
   Ведучі - Марія Бандура і Марія Боярчук розповіли про звичаї цього свята та Великодній кошик.
   Діти читали вірші, розповідали легенди, грали в ігри та активно відповідали на питання Великодньої вікторини.
   А ще переглянули мультфільм «Грицева писанка» та ознайомилися з книжковою виставкою «Веселково на Великдень сонце виграє».

   Дитяча художня студія «Мальованка», яка діє у центральній міській бібліотеці для дітей під керівництвом Богдана Осіюка, започаткувала сімейний Великодній тиждень  з виготовлення основного атрибуту свята - писанки.  Перший захід циклу - родинний майстер-клас з писанкарства «Моя писанка найкраща, бо вона про світлу Пасху».  Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з книгами, в яких розповідається про народну традицію святкування Великодня, продемонстрували плакати,  де зображені зразки візерунків, що використовуються під час виготовлення писанок. Разом з дітьми писанкарству училися і дорослі. А ще студійці «Мальованки» підготували малюнки про писанку, виставка яких експонуватиметься у бібліотеці протягом Пасхальних свят.
    У центральній бібліотеці для дорослих  експонується книжкова виставка «Великдень. Свято світлого Христового Воскресіння». Тут представлені видання про народні традиції відзначення Великодня. Можна ознайомитись з книгами етнографів О. Воропая, В. Скуратівського, Г. Лозко, які висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема, Великодніх, а також традиції та звичаї пов’язані з цим святом. Окремий розділ виставки присвячений писанкарству. Історію виникнення писанки можна довідатись із монографічного дослідження О. Соломченка «Писанки українських Карпат» та книги Т. Дубіч «Диво – писанка», яка містить ілюстрації писанок із колекції авторки. Про символіку писанки розповідає у своїй книзі Віра Манько «Українська народна писанка».
     Що потрібно покласти у великодній кошик, смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі – все це можна дізнатися, відвідавши виставку. 








http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-04-16/velykodnii_zakhid

"СМАЧНОЇ ПАСКИ І БОЖОЇ ЛАСКИ"

У бібліотеці-філії №5 відбулося Великоднє свято «Смачної паски і Божої ласки», в якому взяли участь учні 4-го класу ЛНВК № 22.
Ведучі свята Марія Бандура і Марія Боярчук розповіли про звичаї цього свята та Великодній кошик.
Діти читали вірші, розповідали легенди, грали в ігри та активно відповідали на питання Великодньої вікторини.
А ще переглянули мультфільм «Грицева писанка» та ознайомилися з книжковою виставкою «Веселково на Великдень сонце виграває».

16 квітня 2014 р.

http://vip.volyn.ua/news/u-lutsku-shkolyari-chitali-virshi-pro-krasu-poliskogo-krayu-foto

14.04.2014 09:01 → У Луцьку школярі читали вірші про красу поліського краю. ФОТО

У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» провели екологічний урок для школярів 5-х класів ЛНВК ЗОШ №22. Про це повідомляють організатори заходу.
У рамках екологічного уроку волинська поетеса, член літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» Марія Пишук у своїх літературних творах розповіла про те, що природа забруднюється, руйнується, її нищать, а також зменшується розмаїття фауни й флори. Школярі ж читали вірші про красу поліського краю та говорили про необхідність збереження природи.
Опісля для учасників заходу поставили  театралізовану міні-виставу «Сказання про Сапалая», автор якої - Марія Пишук, переможниця республіканського конкурсу «Пелюстки Золотої троянди» (2004 рік). Виступали юні театрали в яскравих костюмах Сапалая, Кота Басила, Чаклуна Арона, Ворона Арка, Жаб Квакульки і Кваки.

http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/61291/#.U0lQ5gkTx5o.blogger

Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО)

Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО)

13:05 12.04.2014
У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» відбувся екологічний урок. Про це «Волинській правді» повідомили у прес-службі бібліотеки.

Про те, що дорога серцю, ні з чим незрівняна природа, велась мова під час екологічного уроку в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС», для школярів 5-х класів ЛНВК ЗОШ № 22.




Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО)У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» відбувся екологічний урок. Про це «Волинській правді» повідомили у прес-службі бібліотеки.
Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО) Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО) Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО) Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО)Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО) Сапалай та Квакулька розповіли луцьким школярам про екологію (ФОТО)

«Планета людей у небезпеці. Природа, в якій нам доводиться жити, забруднюється, піддається руйнуванню, знищенню, зменшується розмаїття фауни й флори», – розповіла в своїх літературних творах волинська поетеса, член літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» Марія Пишук.



Юні читачі читали вірші про красу поліського краю, що потрібно берегти природу: ліс і луки, синю річку, кожну пташку невеличку.



В яскравих костюмах Сапалая, Кота Басила, Чаклуна Арона, Ворона Арка, Жаб Квакульки і Кваки поставлено театралізовану міні-виставу «Сказання про Сапалая», якої автор Марія Пишук, Переможниця республіканського конкурсу «Пелюстки Золотої троянди» (2004 р.)

http://vip.volyn.ua/news/u-lutskii-bibliotetsi-tizhden-dityacho-knigi-foto

21.03.2014 14:03 → У луцькій бібліотеці - тиждень дитячої книги. ФОТО

Тиждень дитячої книги в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» розпочали із свята « Це знають всі: дорослі й діти – книжкова країна найкраща на світі», - інформують організатори.
Захід організували для школярів 2-их класів ЛНВК ЗОШ №22 –ліцею. Для юних користувачів книгозбірні поставили лялькову виставу «Ми йдемо до бібліотеки», під час якої дітей ознайомили з правилами користування книгою.
На свято завітала і волинська дитяча поетеса Наталія Бугай зі своїми книгами для дітей «Сім веселих кольорів» та « Сонячні історії».
Окрім того, про те, що «Книга вчить, як на світі жить», декламували вірші юні користувачі книгозбірні Дарина Куприянчик, Марія Бандура, Анна Колькова.
Під час заходу діти «зустрілися» з літературними героями: Бабою Ягою, Козою, Вовчиком, Лисичкою - в міні виставі « Як вовчик навчився зубки берегти». Виконали її учні 5-А класу ЗОШ №22.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-02-25/lesia_ukrainka-5

"ЛЕСИНЕ СЛОВО І СЬОГОДНІ ТРИВОЖИТЬ"

«Лесине слово і сьогодні тривожить» - під такою назвою в бібліотеці-філії №5 м.Луцька для школярів ЗОШ І-ІІІ ст.№22-ліцею відбулася літературна година, присвячена 143 річниці від дня народження славетної землячки Лесі Українки.
Велика дочка України втілила в своїй творчості кращі почуття свого народу - його гідність, мужність, непохитність в боротьбі за свободу й правду. Про це розповіла бібліотекар книгозбірні Лариса Марчук.
Поезію славетної поетеси читали учениця 11 класу гімназії №18 Тетяна Підкова та учні 5-Б класу цього навчального закладу. Лялькову виставу "Біда навчить" презентували присутнім учасники гуртка "Дзвіночок".
Діти переглянули книжкову виставку "Чисті промені Лесиного слова", де представлена література про життєвий і творчий шлях Лесі Українки.
25 лютого 2014 р.

http://vip.volyn.ua/news/lesine-slovo-trivozhit-lutskikh-shkolyariv-foto

25.02.2014 19:29 → Лесине слово тривожить луцьких школярів. ФОТО

У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для школярів ЗОШ І-ІІІ ступенів №22-ліцею відбулась літературна година «Лесине слово і сьогодні тривожить», присвячена 143-ій річниці від дня народження славетної землячки Лесі Українки, - повідомляють у книгозбірні.
«Велика дочка України втілила в своїй творчості кращі почуття свого народу - його гідність, його мужність, його непохитність у боротьбі за свободу й правду», - розповіла бібліотекар І категорії Лариса Марчук.
Образ Лесі Українки, який все активніше входить у життя та свідомість кожного покоління, як свого ровесника й сучасника, передала учениця 11-го класу гімназії №18 Тетяна Підкова.
Чарівну поезію славної поетеси читали також учні 5-Б класу, а лялькову виставу «Біда навчить» показали юним слухачам учасники гуртка «Дзвіночок».
Також діти переглянули літературну книжкову виставку «Чисті промені Лесиного слова», на якій експонується література про життєвий і творчий шлях славної землячки, а також дитяча література.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-02-13/den_valentyna2

ЗАХІД ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА ВІДБУВСЯ У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІЇ №5

Тема любові звучала у віршах волинських поетів Павла Покотила, Наталії Бугай, Марії Пишук на вечорі до дня Святого Валентина, який організували для користувачів бібліотеки-філії №5 міста Луцька її працівники спільно з театралізованим гуртком "Сміхограй", що діє при книгозбірні.
Для тих, хто вірить в дивовижну силу кохання, звучали пісні, тости. Відбулася під час заходу міні-вистава "Як кум до куми залицявся".
Доповненням вечора було різнобарв'я ігор та розваг.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2014-02-13/biblioteka_-5

ЯСКРАВИМИ СТОРІНКАМИ КНИГ НІНИ ГОРИК МАНДРУВАЛИ КОРИСТУВАЧІ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ №5

Літературний краєвид "Яскравими сторінками книг Ніни Горик". Під такою назвою в бібліотеці-філії № 5 КЗ "Луцька міська ЦБС" відбулася зустріч юних користувачів з волинською поетесою, заслуженим учителем України, Лауреатом літературної премії "Благовіст" Ніною Горик.
Твори поетеси для дітей викликають цікавість до історії свого роду, бажання знати своє коріння, любити рідну мову, звичаї, пісні.
На зустріч прийшли учні 4 - А класу ЗОШ №22, які із задоволенням читали поезію, що дихає Волинню, бабусиним хлібом, запахом грибів та ягід волинського лісу.
Діти переглянули викладку літератури Ніни Горик під назвою "З Волинню в серці", з яскравими книгами для дітей "На ниточці родоводу", "Господарочка", "Як у картоплі народились картоплята", які будять у дітей уяву, розвивають фантазію, вчать бути спостережливими і залюбленими в свій край, у рідну природу.
На згадку про зустріч школярі одержали книги від поетеси з автографом.
Бібліотека-філія №5

http://vip.volyn.ua/news/lutski-shkolyariki-chitali-poeziyu-shcho-dikha-volinnyu-ta-babusinim-khlibom-foto

14.02.2014 09:51 → Луцькі школярики читали поезію, що дихає Волинню та бабусиним хлібом. ФОТО

У бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» відбулась зустріч юних користувачів із волинською поетесою, Заслуженим учителем України, лауреатом літературної премії «Благовіст» Ніною Горик, - повідомляє прес-служба книгозбірні.
Літературний краєвид «Яскравими сторінками книг Ніни Горик» зібрав учнів 4-А класу ЗОШ №22, які із задоволенням читали поезію, яка дихає Волинню, бабусиним хлібом, запахом грибів і ягід із волинського лісу, адже твори поетеси для дітей викликають цікавість до історії свого роду, бажання знати своє коріння, любити рідну мову, звичаї, пісні.

Також школярі переглянули викладку літератури «З Волинню в серці» з яскравими книгами Ніни Горик для дітей: «На ниточці родоводу», «Господарочка», «Як у картоплі народились картоплята», які будять у дітей уяву, розвивають фантазію, вчать бути спостережливими і залюбленими в свій край, у рідну природу.
На згадку про цікаву зустріч школярі одержали книги з автографом від улюбленої поетеси.

3/02/14
http://vip.volyn.ua/news/lutskim-shkolyaram-rozpovili-pro-bezsmertnii-podvig-70-richno-davnosti-foto

03.02.2014 12:24 → Луцьким школярам розповіли про безсмертний подвиг 70-річної давності. ФОТО

Луцьким школярам розповіли про визначний день в історії нашого міста, а саме про визволення його від німецько-фашистських загарбників. Захід відбувся в бібліотеці-філії №5 для дорослих.
Як відомо, 2 лютого 1944 року Луцьк визволили від фашистських загарбників. Цей безсмертний подвиг 70 років тому здійснили під час рівненсько-луцької наступальної операції воїни 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії 13-ої армії 1-го Українського фронту, які 1 лютого 1944 року одержали завдання наступати на Луцьк. В цій операції відмітився командир взводу гвардії лейтенант Володимир Юдін. На ранок 2 лютого кінногвардійці повністю очистили Луцьк від німецько-фашистських окупантів і на вежі старовинної фортеці встановили прапор 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії. Про це та багато іншого мали змогу дізнатись учні 5-го Г класу НВК №22, які завітали до книгозбірні.

http://www.volynnews.com/news/culture/shcho-rozpovidaiut-shkoliaram-pro-oboronu-lutska-70-rokiv-tomu/

ЩО РОЗПОВІДАЮТЬ ШКОЛЯРАМ ПРО ОБОРОНУ ЛУЦЬКА 70 РОКІВ ТОМУ


Про визволення Луцька від німецько-фашистських загарбників – тематичну виставку представили в міській бібліотеці учням 5 класу НВК №22.

«2 лютого 1944 року відбулося визволення Луцька від фашистських загарбників у роки Другої світової війни. Цей безсмертний подвиг 70 років тому здійснили під час Рівненсько-Луцької наступальної операції воїни 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії 13-ої армії 1-го Українського фронту, які 1 лютого 1944 року одержали завдання наступати на Луцьк.

У цій операції відзначився командир взводу гвардії лейтенант Володимир Юдін. На ранок 2 лютого кінногвардійці повністю очистили Луцьк від німецько-фашистських окупантів і на вежі старовинної фортеці встановили прапор 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії», - розповіли учням бібліотекарі.

Сьогодні, 2 лютого, у день визволення міста, лучани та гості обласного центру покладають квіти до братських могил і до меморіалу Слави.

Також про безсмертний подвиг розповідають виставки в обласному краєзнавчому музеї. На увічнення пам'яті героїв, їхніми іменами названі вулиці міста.

2013 рік 

19.12.2013 14:54

http://vip.volyn.ua/news/u-lutsku-knigozbirnyu-tezh-zavitav-svyatii-mikolai-foto

У луцьку книгозбірню теж завітав святий Миколай. ФОТО

03.12.2013 16:08 http://vip.volyn.ua/news/lutskim-shkolyaram-rozpovili-pro-kazkovu-stikhiyu-zimovikh-svyat-foto

Луцьким школярам розповіли проказкову стихію зимових свят. ФОТО

vip.volyn.ua/print/41026 1/1

Опубліковано Волинський інформаційний портал (http://vip.volyn.ua)

Головна > Новини > Культура і дозвілля > Луцьким школярам розповіли про казкову стихію зимових свят. ФОТО

Луцьким школярам розповіли про

казкову стихію зимових свят. ФОТО

«Грудень. Що не день, то свято» - таку назву мала народознавча година, яка

запросила в бібліотеку-філію №5 КЗ Луцької міської ЦБС учнів 4-А школи №22.

Чи не найдужче, за словами бібліотекара Лариси Марчук, зимулюблять за її унікальну

поезію неповторних свят, за ту казкову стихію, яка триває від Введення до самої

Масниці, за неймовірні ворожіння, небесні гостинці, за родинні затишки, празникові

передзвони, за обрядові страви та веселі вертепи, що видзвонюють довкіл на різні

лади.

«Введення – це свято, яке веде за собою всі інші зимові свята: Катерини, Андрія,

Варвари, Сави, Ганни, Миколи. Тому й казали: «Введення прийде, свят наведе…». За

народними віруваннями, людям у цей день відкривалися таємниці майбутнього», -

розповіла бібліотекар першої категорії Лариса Марчук.

Діти натомість підготували легенди, оповідання, вірші про святих Катерину, Андрія,

Наума, Миколу, Спиридона.

З цікавістю малюки відгадували загадки та кросворди на святкову тему.

Крім того, працівники бібліотеки організували книжково-ілюстративну виставку «Зимові

святки розпочались», на якій представили матеріали про зимові святкування в Україні.

Культура і дозвілл

25.07.2013

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2013-07-25/sviato_zdorovia

CВЯТО ЗДОРОВ'Я У БІБЛІОТЕЦІ

       «Скільки сонця, скільки світла нам дарує красне літо» під такою назвою відбулося свято здоров’я для юних читачів в бібліотеці-філії №5 Луцької міської централізованої бібліотечної системи.
         Учасники заходу мандрували  країною «Літо»,  де сонце, книги, сміх, ігри, радість для всіх. Діти декламували вірші про загартування, вітаміни, лікарські рослини.
         Працівники бібліотеки запросили малих чомучок до літературної вікторини «Чарівна квітка», гри «Продовжимо прислів’я про здоров’я». Усі разом  розгадали фруктово-ягідний кросворд, зустрілися з вітамінами А, В, С, D, побували на зупинці «Загадайлівка».
         А скільки радості було, коли розпочалася фізкультхвилинка «Спритні, сильні, сміливі». Переможці нагороджені призами.
     Аби втамувати спрагу після фізкультхвилинки гість заходу - дитяча письменниця Наталія Бугай, запросила на гостину у «Фіто-бар», де читала свої вірші про цінність лікарських рослин  і частувала цілющими чаями, компотами, соками, фруктами.
На завершення свята здоров’я дитячий театр «Дзвіночок» представив міні-виставу «Звірі лікують книгу», де головними персонажами були: Сонечко, Бджілки, Зайчик, Лисичка, Лікар Айболить та КНИГА.
Святом здоров’я була задоволена не тільки малеча, а й дорослі, які прийшли разом з дітьми до бібліотеки.
  

http://vip.volyn.ua/news/u-lutskii-knigozbirni-malyukam-vlashtuvali-zdorove-svyato-foto

25.07.2013 09:34 → У луцькій книгозбірні малюкам влаштували здорове свято. ФОТО


В одній із луцьких бібліотек місцевим малюкам влаштували свято здоров’я - «Скільки сонця, скільки світла нам дарує красне літо». Під такою назвою відбулось свято для юних читачів у бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС».
У Луцьку дітей і дорослих запросили до книгозбірні. Там юні друзі вирушили в мандрівку до країни «Літо», де живуть сонце, книги, сміх, ігри та радість. Дорогою до казкової країни, діти декламували вірші про загартування, вітаміни та лікарські рослини.
Опісля працівники філії запросили малих чомучок до літературної вікторини «Чарівна квітка» та гри «Продовжим прислів’я про здоров’я». Також малюки розгадували фруктово-ягідний кросворд, знайомилися з вітамінами А, В, С, D, а на зупинці «Загадайлівка» розгадували загадки.
Під час фізкультхвилинки «Спритні, сильні, сміливі» дітки взяли участь у змаганнях зі скакалками, бігали в мішках і змотували на швидкість мотузку.
Щоб втамувати спрагу після фізкультхвилинки, гостя свята, дитяча письменниця Наталія Бугай, запросила малюків на гостину у «Фітобар», де читала дітлахам свої вірші про цінність лікарських рослин і частувала цілющими чаями, компотами, соками та фруктами.

На завершення свята здоров’я дитячий театр «Дзвіночок» показав присутнім міні-виставу «Звірі лікують книгу», де головними персонажами були Сонечко, Бджілки, Зайчик, Лисичка, Лікар Айболить та Книга.
Година народознавства «Продовжуй прислів'я» зібрала юних користувачів бібліотеки № 5 в затінку під деревами біля книгозбірні, – повідомили «Волинській правді» у бібліотеці.

Про те, як дбайливо бережуться всіма поколіннями приказки та прислів’я і ніколи не старіють, допомагають розширювати знання про безмежний вік людини, виховання поваги до народу-творця, поповнюють мовний запас, робить мову яскравішою, виразнішою розповіла завідувач бібліотекою Людмила Столярова.




У Луцьку юним читачам влаштували «бібліотеку» на природіГодина народознавства «Продовжуй прислів'я» зібрала юних користувачів бібліотеки № 5 в затінку під деревами біля книгозбірні, – повідомили «Волинській правді» у бібліотеці.

Діти із задоволенням наперебій один одному розповідали прислів’я і про їх використання в побуті та навчанні.



Бібліотекар дитячого відділу Наталя Нікітюк зацікавила юних читачів грою «Продовжи прислів’я».



Юні народознавці ознайомилися з викладкою літератури по даній темі. «Народ скаже, як зав’яже». Активну участь прийняли: Станіслав Піцик, Ігор Нінічук, Богдан Ярмолюк, Павло Низовий, Іванка Нікітюк.

Луцька бібліотека під зеленим «небом»

13.07.2013
Луцька бібліотека під зеленим «небом»
Година народознавства «Продовжуй прислів'я» зібрала юних користувачів Луцької міської бібліотеки № 5 в затінку під деревами біля книгозбірні.
Дітям випала щаслива нагода – увійти до світу народної мудрості.
Про те, як дбайливо бережуться всіма поколіннями приказки та прислів’я і ніколи не старіють, допомагають розширювати знання про безмежний вік людини, виховання поваги до народу-творця, поповнюють мовний запас, робить мову яскравішою, виразнішою розповіла завідувач бібліотекою Людмила Столярова.
Діти із задоволенням наперебій один одному розповідали прислів’я і про їх використання в побуті та навчанні.
Бібліотекар дитячого відділу Наталя Нікітюк зацікавила юних мудрагелів грою «Продовжи прислів’я».
Юні народознавці ознайомилися з викладкою літератури з теми «Народ скаже, як зав’яже». Активну участь у заході взяли Станіслав Піцик, Ігор Нінічук, Богдан Ярмолюк, Павло Низовий, Іванка Нікітюк.

Наймолодших лучан запрошують на «територію дитинства». ФОТО

Сьогодні, 11:23
Наймолодших лучан запрошують на «територію дитинства». ФОТО
«Скільки сонця, скільки світла, нам дарує красне літо» - під таким девізом відбуваються масові заходи в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС», що за адресою проспект Відродження, 26 Б.
Під час літніх канікул книгозбірня працює за проектом «Бібліотека – територія дитинства».
У дитячому відділі для малечі розгорнута книжкова виставка «Теплим сонечком зігріте, по землі ступає літо», де представлена література про красу і неповторність пори року – літа. Доповненням виставки є полиця для читання по шкільній програмі: «Що читати влітку».
Для школярів, які зараз відпочивають в літніх таборах «Радість» (ЗОШ № 22 - ліцею), «Бджілка» (гімназія № 18) проведено свято «Хай щастю дитини не буде кінця», конкурс малюнків на асфальті на тему: «Дітям – щасливе дитинство», презентація дитячої книги «Сім веселих кольорів» Наталії Бугай, майстер клас «Мотанки в дитячих руках, екскурсії по бібліотеці.
Ляльковий гурток «Дзвіночок» представив театралізовану міні-виставу-казку «Про куму Лисичку та кума Журавля», яку виконали Вікторія Гаврилюк, Владислав Ляшук, Вікторія Романюк.
Кожного понеділка для дітей організовують ігри та розваги на свіжому повітрі, щовівторка дітей запрошують помандрувати в країну Мультляндію, щочетверга - посиденьки на літературних лавочках біля бібліотеки.

ФЕСТИВАЛЬ "МІЙ МАЛЕНЬКИЙ ТЕАТР"

01 червня на території Книжкового  пасажу (вул. Лесі Українки, 35а) відбувся фестиваль лялькових гуртків, що діють у міських бібліотеках «Мій маленький театр».
Учасники фестивалю – лялькові гуртки: «Соняшник» (центральна бібліотека для дітей, керівник Оксана Січкар), «Усмішка» (бібліотека – філія №2 для дітей, керівник Світлана Остапюк ), «Буратіно» (бібліотека – філія №3 для дітей, керівник Жанна Клекоць), «Дзвіночок» (бібліотека – філія №5, керівник  Наталія Нікітюк), «Капітошка» (бібліотека – філії №10, керівник Лариса Радчук), подарували лучанам справжнє свято дитячої творчості.
Начальник управління культури міської ради Тетяна Гнатів подякувала маленьким акторам, вручила сувеніри.
Організатори заходу: управління культури Луцької міської ради, комунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система».
Захід відбувається щороку, з метою урізноманітнення форм популяризації дитячої літератури, виявлення і розвиток творчих здібностей та організація змістовного дозвілля дітей - користувачів бібліотек.
Фотозвіт заходу можна переглянути за ЦИМ посиланням.

ПОПІЛ ЧОРНОБИЛЯ В НАШИХ СЕРЦЯХ

«Попіл Чорнобиля в наших серцях» під такою назвою відбувся вечір пам’яті в бібліотеці-філії № 5 м.Луцька.
Про трагедію, що сталася на Чорнобильській АЕС, розповіли ведучі заходу, учні Луцької гімназії №18 Тетяна Підкова і Анастасія Дудай.
Учасники заходу-користувачі бібліотеки переглянули документальний фільм «Чорнобиль і Прип’ять. Шокуючі матеріали», читали вірші «Чорнобильські хати», «Атомний диптих», «Було село». Працівники бібліотеки підготували викладку літератури «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», де представлена література про ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого життя рятували станцію від руйнування.
26 квітня 2013 р.

7.03.2013 11:09 → Луцькі малюки побували в країні Казкарії. ФОТО

Під час весняних канікул цікаво та змістовно проходять масові заходи для дітей у книгозбірні №5 КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система».
Так, юні користувачі зустрілися з Казкою, де живуть добрі та кумедні велетні, веселі маленькі чоловічки, добрі чарівниці та звірі, які розмовляють.
Подорожуючи до країни Казкарії любителі казок ознайомилися з
українськими народними казками, казками народів світу, давали відповіді на запитання Королеви Книги, взяли участь у казковій вікторині. Сюрпризом для дітей була зустріч із волинською дитячою поетесою-казкаркою Ларисою Панасюк, яка написала для дітей книги: «Вечір засвічує зірку», «Ліниве ведмежатко», «Промінь сонечка бринить».
Авторка запросила читачів до «Казки від Сороки-Білобоки», головна героїня книги якої знає все про всіх. У лісі нема ні радіо, ні телебачення, ні Інтернету, навіть газет, тому ця невтомна птаха залюбки їх заміняє та розповідає актуальні лісові новини, незвичайні пригоди лісових жителів.
Подарунком для автора була міні-вистава «Ліниве ведмежатко», яку підготували та продемонстрували учасники лялькового театру «Дзвіночок».
На згадку про мандрівку охочі малюки отримали книгу казок із автографом казкарки.

Малим лучанам показали «Обличчя українського народу». ФОТО

10 березня, 17:35
Малим лучанам показали «Обличчя українського народу». ФОТО
Година поезії «Кобзарева струна не вмирає» зібрала в приміщенні бібліотеки-філії №5 вихованців ЛНВК ЗОШ № 22 Луцька.
Про це повідомляють організатори.
Під час заходу присутні мали нагоду побачити книжкову виставку «Наш улюблений Кобзар» та переглянути документальний фільм «Обличчя українського народу» про життєвий і творчий шлях Кобзаря. Окрім того, для школярів підготували вікторину, присвяченій геніальному творцю художнього слова.
Читали діти вірші славного Кобзаря, розгадували кросворди, питання у яких стосувалися творчості Тараса Шевченка, співали пісні на слова знаного українця.
Зацікавив присутніх і бібліографічний огляд літератури «Батько Тарас – дітям України», де охочі могли ознайомитися із дитячими творами, написаними славним сином України.
Окрім того, під час заходу діяла виставка дитячих малюнків «Ми тебе не забудемо, Тарасе».

У Луцьку вшанували пам'ять Володимира Висоцького

24 січня, 17:31
У Луцьку вшанували пам'ять Володимира Висоцького
Вечір-спогад, присвячений 75-річчю від дня народження Володимира Висоцькоговідбувся у Луцьку.
Про це повідомляють організатори.
Так, вечір «Людина, поет, актор» відбувся в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС».
Організатори свята мали за мету поглибити знання людей про творчу діяльність цієї унікальної людини, показати, що слово Висоцького живе зараз, й воно зрозуміле молодому поколінню.
Участь у вечорі-спогаді взяли учні Луцького центру професійно-технічної освіти. Присутні мали можливість ознайомитись із виданнями про ювіляра, переглянути фотоколаж «Висоцький на Україні», послухати кращі пісні у виконанні Володимира Висоцького.

2012 рік

«Збудуймо пам’яті негаснучий собор»

Урок пам’яті жертв голодомору «Збудуймо пам’яті негаснучий собор» відбувся в бібліотеці-філії №5 КЗ «Луцька міська ЦБС» для учнів 4 класів ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 – ліцею.
Із чорної далини 33-го вістять голоси очевидців про страшну трагедію українського народу, охоплюють спазми болю душі живих. Та в цих голосах нема крику, нема розпачливої жалоби – є тихе скорботне виповідання баченого й пережитого. Страшні мільйонні цифри загиблих внаслідок штучного голоду набувають зримих, образних форм, застерігають і кличуть пам’ятати, бо забуття прирікає на очерствіння душі, на втрату історичної пам’яті предковічних заповітів.
Про стан душі, відчуття пережитого рідним народом передали ведучі бібліотекарі філії Л. Марчук, Л. Савонік. Кожне слово – мов чистий голос із глибокої темені 33-го, сповнені печалі і любові.
Мов біла свічечка вкраїнської жалоби за мільйонами невинно убієнних комуністичним режимом у безкровній війні звучали вірші з уст учнів В. Громика, М. Бондарука, Ю. Технюка, В. Бойка, Є. Панасюк.
       Учасники заходу ознайомилися з книжковою виставкою «Незгасна свічка болю і скорботи» яку підготували працівники бібліотеки про страшну трагедію яку пережив наш народ. Книги допоможуть ще раз згадати своє минуле і осмислити його.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2012-11-27/sobor_pamiati

«Мій маленький театр»

У приміщенні бібліотеки-філії №10 Луцької міської централізованої системи відбувся традиційний, щорічний фестиваль лялькових гуртків «Мій маленький  театр». Цього року фестиваль проводився вп’ятнадцяте.
Учасниками фестивалю стали лялькові театри, які організовані і активно діють при  міських книгозбірнях. Щороку на фестивалі з’являються нові колективи. Не виняток і цьогорічний. Вперше серед учасників - театр «ТАМІ» (театр активних молодих інвалідів) Волинського обласного молодіжного Центру реабілітації інвалідів з дитинства «Джерело життя» , які презентували театральну постановку за мотивами української народної казки «Колобок», та театральний гурток «Злагода» навчально-реабілітаційного центру. Артисти своєю майстерною грою полонили глядачів. І ніхто не помічав, що більшість з них рухаються по маленькій сцені на візках.
Цікаву інтерпретацію казки «Колобок» - виставу «Колобок у новій казці», продемонстрував ляльковий гурток «Соняшник» центральної бібліотеки для дітей. Вдалими були виступи колективів «Усмішка»  бібліотеки – філії № 2 для дітей, «Буратіно» бібліотеки –філії №3 для дітей, «Капітошки» бібліотеки №10 та « Дзвіночок» бібліотеки №5.
Усі маленькі артисти отримали подарунки, а творчі колективи нагороджені спеціальними Грамотами.

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2012-11-26/mini_teatr

«Сонця і правди сурмач…»

«Сонця і правди сурмач…» - під такою назвою у бібліотеці-філії №5 комунального закладу «Луцька міська ЦБС» відбулася година поезії до 100-річчя від дня народження видатного українського поета Андрія Самійловича Малишка.
         Андрій Малишко пишався славними сторінками історії України, оспівував лад рідної мови, духовне багатство та звичаї народу. Про це під час заходу розповіли студенти ІІ курсу «бібліотечна справа» Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Стравінського С.Любчик, В.Тарасюк, І.Михальчук.
         Пісенність – це одна з найголовніших прикмет усієї поезії автора. Ніжною блакитною стрічкою вплелися пісні А.Малишка у розмаїття пісень українського народу. На вірші поета більше 100-а музичних творів написали такі композитори, як Л. Ревуцький, М. Вербицький, О. Білаш, брати Платон і Георгій Майборода. На заході звучали пісні «Білі каштани», «Рідна мати моя», «Ми підем, де трави похилі», «Стежина», «Пісня про вчительку».
         Поетичні перлини ювіляра декламували учні 11-их класів ЛНВК ЗОШ І – ІІІ № 22 – ліцею В.Бойко, М.Трофимчук, І. Черняк, Ю. Ковальчук, А. Когут, А. Яцечко, А. Шевчик, вчитель української мови та літератури цього навчального закладу В.І. Павлік та бібліотекар філії №5 Марчук Л.П.
         Учасники заходу мали можливість переглянути документальний фільм «Автограф», ознайомитися з літературою  книжкової виставки «Цвітуть осінні тихі небеса» за творами Андрія Малишка.

2011 рік

        "Книга - добра чарівниця,відкриває таємниці".Під такою назвою у бібліотеці-філії №5 КЗ "Луцька міська ЦБС" відбулося свято книги, якими розпочато тиждень дитячої та юнацької книги.
"Луцький замок" 2011 24 березня.

                 "Влітку книжку прочитай, в школу бали заробляй"
Під таким девізом проходять масові заходи під час літніх канікул в бібліотеці-філії№5
КЗ "Луцька міська ЦБС"
"Луцький замок" 2011  21 липня

              Зимові свята в бібліотеці
Про зимові свята та обряди почули учні гімназії №18 у бібліотеці-філії №5 Луцької
міської ЦБС під час години народознавства "нема переводу добрим звичаям народу".
"Луцький замок "   2011  15 грудня

Немає коментарів:

Дописати коментар